Drobečková navigace

Úvod > Vše o škole > Projekty > Ovoce a zelenina do škol / Mléko do škol

Ovoce a zelenina do škol / Mléko do školOvoce a zelenina do škol

Naše škola se účastní projektu Ovoce a zelenina do škol, v rámci kterého je dětem 1. - 5. ročníku dodáváno zdarma čerstvé ovoce, zelenina či 100% džusy.

Projekt Ovoce a zelenina do škol probíhá v České republice již čtvrtým rokem ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvem zdravotnictví a Ministerstvem zemědělství. Cílem projektu je vytvářet lepší stravovací návyky u dětí, bojovat proti narůstající dětské obezitě a podporovat zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny u dětí. V rámci projektu vznikly internetové stránky www.ovocedoskol.szif.cz, kde můžete nalézt další zajímavé informace.

Mléko do škol

Naše škola je zařazena do programu Školní mléko. Laktea, o.p.s., je hlavním realizátorem programu Školní mléko v České republice. Mléko a vybrané mléčné výrobky dodává do základních, mateřských a středních škol. Důvody pro vznik projektu byly jasné: upozorňování lékařů na katastrofální nedostatek vápníku ve výživě dětí a mládeže, který v pozdějším věku působí vážné zdravotní problémy, zejména s osteoporózou. Pro povzbuzení zájmu o mléko a i jako reakci na životní styl dětí i rodičů, nabízí Laktea školám jako doplněk školní svačiny i další výrobky zdravé výživy, cenově zvýhodněné od výrobců.
Více informací naleznete na webových stránkách Laktea, o.p.s.