Drobečková navigace

Úvod > Vše o škole > Aktuality > Dobrodružná stezka (Projektový den mimo školu CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_080/0017035)

Dobrodružná stezka (Projektový den mimo školu CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_080/0017035)Ve čtvrtek 26.5.2022 vyjela třída 9.B do Mýtiny u Lipové. V údolí Stebnického potoka nás čekal Projektový den – Dobrodružná stezka

Náš projektový den začal na nádraží v Lipové. Po silnici jsme se přesunuli do NPR Železná Hůrka nedaleko obce Mýtina. Naše další cesta nás zavedla na NS Stebnický potok. Po ní jsme došli až do vesnice Doubrava. Na nádraží v Lipové náš projektový den skončil.

Během projektového dnes nás doprovázel botanik z Muzea v Chebu RNDr. Jiří Brabec. Hlavní náplní projektového dne bylo seznámení s jarní květenou. I to byl důvod, proč jsme projektový den posunuli až na konec května. Během cesty měli děti zá úkol fotografovat nalezené květiny instantním fotoaparátem. Každou květinu pojmenovali a zařadili. Pan botanik nám ke každé květině sdělil několik zajímavých informací – například, zda je jedná o léčivou květinu, jedovatou květinu… Z pořízených fotografií jsme si tak pořídili herbář. Naším nejcennějším nálezem byl přísně chráněný zimostrázek alpský.

Na Železné hůrce mám pan botanik zopakoval zajímavé informace o sopkách v našem kraji. Výklad tak navázal na výstavu v chebském muzeu Hory oheň plivající aneb sopky našeho kraje, kterou děti navštívili před měsícem. Nejatraktivnější sopku v našem kraji si tak mohli prohlédnou zblízka a s odborným výkladem.

Cestu jsme dětem zpestřili různými úkoly. Některé úkoly byly fyzicky náročnější, jiné prověřily obratnost a zručnost. Část úkolů vyžadovala důvtip při luštění. Úkoly jsme bodovali. Každý, kdo se Dobrodružné stezky účastnil, dostal na konci odměnu. Vítězové si ale mohli odměnu vybrat jako první.

Projektový den byl organizačně velmi náročný, ale pro děti nepochybně velmi přínosný. Vždyť kolikrát mohou vyjít do přírody s kvalifikovaným botanikem? Netradiční outdoorové aktivity si většina dětí vyzkoušela poprvé.

 

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii.

 

Děkujeme společnosti CHEVAK Cheb, a.s. za finanční příspěvek, který nám umožnil realizaci projektového dne!

Ing. Petr Kvíz


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů